Opět do soutěže... další kolo

4. ledna 2010 v 20:27 | Alison |  Worďáky
Tohle je na téma Moje setkání s cizincem... :D Do teď nechápu, že jsem tu soutěž vyhrála... :D Nejde mi to do hlavy... ale hlavní je, že porotcům se to líbilo...V říši snů dokážeme cokoliv, někdo skočí z útesu, jiný se stane světoznámou celebritou a Ang se pokusí zachránit nevinné životy. Setkání s neznámým muže ji vyděsí, ale ona neztratí hlavu a půjde za svým cílem. Jak se vypořádá s krutými časy 17. století? Dějiny jsou neměnné, ale ve snech je možné vše.

Čistě modré nebe bez mráčku se začalo potahovat šedí. Zpěv ptáku utichl v hluku větru. Blížila se bouřka. Větší a silnější než ty, které doposud doprovázely letní večery.
Ang tohle počasí neměla ráda. V těchto chvílích ji přepadal pocit úzkosti. Dopadly na ni všechny splíny a trable spojené s životem.
Co když vypadne proud? Jak se potom budu pracovat na referátu z dějepisu? Propadnu, určitě propadnu. Vůbec nerozumím probírané látce! Když se neumím vžít do 17. století jak mám potom napsat referát a přednést ho před celou třídou? Jde mi přece o známku...
Lehla si na postel a začala číst o čarodějnictví v Salemu. Ne a ne si něco zapamatovat. Přistihla se, že občas si nevědomky přečte jeden řádek několikrát a přesto si z něj zapamatuje jen prvních pár slov. Až příliš brzy se dostavily následky včerejší probdělé noci.
Ang zaklapla knihu s tím, že jen na chviličku zavře oči, aby si odpočinula.
Naléhavé bouchání na dveře ji přinutilo vstát z postele. Rozhlédla se po místnosti. Vůbec nic nepoznávala, kousek od ní plápolal oheň v malých kamnech a do pokoje dodával příjemné teplo.
Bušení zesílilo, ozval se i prosebný hlas volající o pomoc. Ang otevřela. Na prahu stál postarší přihrbený muž v ošuntělém kabátě. Ihned se vtrhl dovnitř kulhavým krokem. A zeptal se: ,,Už jste to slyšela?"
Ang byla zmatená. ,,Promiňte, ale kdo jste? A co bych měla slyšet?"
,,Už jste slyšela z čeho byla obviněná Sarah Osbornová?" tázal se ještě naléhavěji.
,,Ta Sarah, která byla v 17. století uvězněna jako jedna z první trojice žen obviněných z čarodějnictví?"
,,Takže už o té hrůze víte" schoval tvář do dlaní a tiše vzlykal. Nedokázal ze sebe vypravit už ani slovo.

Podívala se z okna ven na ulici. Něco tady nehrálo. Na ulici bylo plno lidí. Postávali na okrajích pískové cesty, jakoby čekali na příjezd světoznámé celebrity. Ang se k nim nenápadně připojila. Netrvalo dlouho a po cestě přijížděl vězeňský kočár tažený dvěma koňmi. Lidé začali hulákat jeden přes druhého a házeli po kočáru kameny.
Ang okamžitě svitlo, ve třech vzlykajících ženách poznala služebnou Titubu, žebračku Goddovou a nechvalně známou Osbornovou. Tyto ženy byly nevinné. Dokazovaly to historické dokumenty. Věděla co musí udělat. V noci se vkrade do žaláře a vysvobodí je ven.
Nebylo to tak snadné jak si Ang původně myslela. Měla před sebou hodně překážek. Plno zamčených dveří, všude stráže a hlídky. Snad jen díky náhodě se ji podařilo společně se ženami uprchnout.
Ve chvíli kdy byly daleko za městem a mohly chvíli vydechnout z vyčerpávajícího běhu. Tituba začala vyprávět. Mluvila o tom, jak si hrála s dcerou svého pána, jak ji učila číst budoucnost z pánve s vodou a syrovými vejci, tak jak je to u indiánů tradicí. Betty Parrisová to poté zkoušela s kamarádkami. Vyděsilo je to, křičely a třásly se strachy. Místní lékař vyslovil podezření na ,,zlovolný zásah čaroděje". Vyprávěla o vyšetřování a jak na ni a dvě další ženy ukázala prstem Betty i s jejími kamarádkami. Byly obviněny že děti uhranuly.

Vysoký nepříjemný zvuk ji probral ze spánku. Byla už zase ve svém pokoji a na psacím stole jí zvonil budík. Už věděla jak to bylo v 17. století i co se tehdy přihodilo. Minulost změnit nemůže a tři nevinné životy jsou navždy zmařeny lidskou hloupostí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama