Taká blbost... xD neberte to vážně :D

4. ledna 2010 v 20:14 | Alison |  Worďáky
Jak na mě hledí komár a jak já na něho?


Aneb

o hmyzu, který podkopává základy tvrzení, že co je malé, to je milé.

Už se stmívá a já si chci ještě před spánkem krásně vyvětrat pokoj. V tom příjemném klidu a tichu otevřu okno a jdu si udělat večerní kávu abych neusnula u svého oblíbeného pořadu. Když v tom okamžiku začne zvonit ta soukromí ničící věc a to mobilní telefon. Ach jo…. Volá šéf! Co zase chce? Co jsem provedla? Rozklepanýma rukama přijmu hovor. A jak jsem očekávala tak podle něj jsem zase na něco zapomněla. Musím se vrátit do práce. Vrhnu se do pokoje, rozsvítím a hledám klíče. Konečně je mám! Už už abych byla v práci.

A velký problém je na světě! Komár je zákeřný z mnoha důvodů a první z nich je ten, že ho přitahuje světlo. Zkrátka trocha roztržitosti a už se nevyspíte.

Konečně jsem se vrátila domů a na nějaký pořad v TV nemám ani pomyšlení. Padnu do postele a spím. Myslím, že tak po půl hodině mě probudí ten starý známý zvuk a
sice: "Bzzzzzzz". A ticho. "Bzzzzzz". A ticho.
"Prokristapána, už zase," bleskne mi hlavou. Nepřítel! Teď mám jen dvě možnosti. Buď si nasadit sluchátka od mp3 přehrávače a ráno se probudit úplně opuchlá a nebo si jít lehnout na pohovku a tam se stejně nevyspat.

Tohle vše bylo úplně zbytečné. Stačilo jen zavřít okno, říkáte si, ale říkejte to někomu tak zaměstnanému jako téhle ženě.
Ne takhle se to nevyřeší! Chce to změnu, tedy řešení. Co takhle se s komárem domluvit? Zkusit to můžete, ale jak známo tak lidskou krev pijí jen samičky a jak se chcete domluvit se "ženou"? Ta přece co si vezme do hlavy, toho se nepustí. No už jsi to připusťte, dámy, že je to pravda. No, tak to asi nepůjde.

Další možnost je tolerance. Mezi lidmi se tvrdí, že základem jak spolu dobře vycházet, je tolerovat se. Co kdyby jste se celý den nebránili proti komárům a v noci vám dali pokoj? Můžete to zkusit vydržet, ale vy si vážně myslíte, že vás potom komáři v noci nechají?

My lidé hledíme na komáry jako na zákeřný, lstivý a vtíravý hmyz. Ale co si o nich myslí jiní živočichové, kterým škodí?


Je pravda, že jsou součástí potravního řetězce, ale i jako kořist se dají nahradit jiným hmyzem. A třeba i méně nepříjemným. Například mouchami.

Myslím si, že dokážou jen škodit a to jak zvířatům, tak lidem.

Když nikomu nejsou příjemní a také vůbec nejsou užiteční, tak proč vlastně jsou? Odpověď nelze nalézt, protože jsou tady jen aby nám škodili.

Ale!

Když se na to podíváte ze strany zvířat, zjistíte že oni si o nás myslí úplně to samé. Také jim jen škodíme, ničíme životy a omezujeme je. Přežili by bez nás? Můj názor je možná pro někoho překvapující, ale já si myslím, že by nejen přežili, ale že by jim bylo i lépe.

Tak, máme se vlastně proti komárům chránit a hubit je?
Jsme na tom přece stejně jako oni. Akorát škodíme.
Tak co je spravedlivé?

A co si vlastně myslí komáři o nás?
Vidí nás jako snadnou kořist,nepřítele nebo jen způsob jak přežít? Způsob jak přežít rovnou vyloučím, protože jsou tady i zvířata a ta by jim bohatě stačila. Nepřítel taky není dobrý úsudek, protože není důvod, proč by nás tak brali. Kdyby nám neškodili, tak je přece nebudeme hubit. Zbývá kořist. Je to zřejmě vrozený instinkt, aby parazitovali zrovna na nás. Stejně tak, jako my máme instinkt zbavit se něčeho, co nám škodí.

Zdá se tedy, že s komáry se jednoduše nedomluvíme a proto prostředkům na hubení komárů zdar!


Tak tohle jsem napsala v 6. třídě... :D blbost nadevše, ale dobře se na to vzpomíná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lola* Lola* | Web | 4. ledna 2010 v 20:17 | Reagovat

Bzzzzzz Bzzzzzzz...=D

2 Aiko Aiko | E-mail | Web | 24. února 2010 v 16:35 | Reagovat

Teda wow, na začiatku som sa na tom smiala, ale na konci sa z toho vyvinula pekná úvaha, na to že si to písala v šiestej triede ak si dobre spomínam, tak si mala veľmi pekné myšlienky. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama