Březen 2010

Mizím... :) Ale ne na dlouho

31. března 2010 v 21:39 | Alison |  My diary
Ahoj,
začaly mi prázdniny a já mám depku... :( Ale to neřešte, nechci vás mou náladovostí otravovat...
Zítra hned ráno odjíždím na výlet :) Myslím, že někam v okolí Orlíku? Asi tak :) Budu tam dva dny, takže se s vámi loučím až do soboty ráno :)
Mějte se fanfárově a pěkné svátky všem!
Vůbec nevím, do čeho jdu, ale nebojte, já vám podám zprávu.
Budu mít snad dost času na to, abych podumala nad kapitolovkou.
Jinak dnes zoo a vernisáž se školou :)
Oba mé picty vystavili, což se divím :)

Tak se zatím mějte, jsem strašně unavená a zítra vstávám nesnesitelně brzo.

A prosím, hlásněte mi (Alecovi) ZDE! Děkuji :-*

Úplněk přináší múzu

30. března 2010 v 23:21 | Alison |  My diary
Ahojky,
dnes je úplněk zlatíčka!
Já vím, píšu trochu pozdě, ale dříve jsem opravdu neměla čas.
Pracovala jsem na svém díle do soutěže památníku Terezín na téma: ,,Jak můžeme dál žít?"
Teď to sem samodřejmě dát nemohu, ale snad někdy ano.
Zítra to má uzávěrku a tak jsem to před chvilkou poslala. Snad Nyx bude stát při mě.
Dokonce u nás byla dvě hodiny moje dějepisářka! Chápete to?! A byla jsem kvůli tomu uvolněná z odpoledny a místo toho jsem psala xD
Mno nevím, to co jsem napsala se mi moc nelíbí...
Ale to je jedno, hlavně, že ze mě těď všechno spadlo!
Psali jsme z matiky!
Mno ještě, že už je to za mnou!
Johoo! :)
Mno dneska se zase rozepisuji do blbin, omlovte mě :)
Tááák a konečně mám čistou hlavu na svojí kapitolovku.
Zítra máme se školo výlet a pak čtvrtek a pátek tady nebudu (ale zítra o tom víc)
Budu mít ¨hafeč času na rozmyšlení pár dalších dílů Taj. věč. :-p
Tak papa...
Vaše unavená, ale šťastná Alison

Budeme čekat do 2012, do úterka nebo ještě pár milionů let?

29. března 2010 v 15:25 | Alison
Dnes jsem zase v novinkách narazila na článek, který mě zaujal.
Často se mluví o konci světa... Věříte, že si ho lidstvo zavinní samo? Nebo bude následovat například výbuch slunce neovlivněný činností člověka?
Za jak dlouho to bude?
Věříte tomu?
Bojíte se?
Vyjádřete se prosím k tomu :)
Moc mě zajímají vaše názory :)

V obřím urychlovači chystají simulaci Velkého třesku. Pohltí to svět, varují kritici

Vědci z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) se v úterý pustí do údajně největšího fyzikálního experimentu všech dob. V obřím podzemním prstencovém urychlovači u švýcarské Ženevy se pokusí simulovat podmínky Velkého třesku, jímž podle současných teorií před 13,7 miliardy let začalo pozorovatelné rozpínání vesmíru. Odpůrci experimentu se obávají vzniku černých děr, které pohltí svět.

Ve velkém urychlovači nejmenších částic (LHC) má v úterý začít klíčová fáze pokusů. Cílem je vyvolat srážky nejmenších částeček hmoty. Vědci do obřího tubusu vpustí dosud rekordní množství energie a pokusí se tak napodobit podmínky, při nichž se zrodil vesmír.

Rekordní energie

Dva paprsky částic nyní v prstenci kolují energií 3500 miliard elektronvoltů (3,5 teraelektronvoltů; 3,5 TeV), což je dosavadní světový rekord. Energie bude v následujících dnech zvyšována. "První pokus s kolizemi o síle 7 TeV (3,5 TeV na každý paprsek) je plánován na 30. března," uvedl CERN. Elektronvolt odpovídá kinetické energii, kterou získá elektron urychlený ve vakuu napětím jednoho voltu.

Zdroj: novinky.cz
Více ZDE

Ahoj, ahoj, ahoj!

28. března 2010 v 18:52 | Alison |  My diary
Zdravím vás! :)
Omlouvám se, že jsem tady tak dlouho nebyla. Omluvou mi je snad jen nedostatek času... :)
Škola mě zaměstnává vážně hodně... vždyť to znáte.
Už dlouho jsem nenapsala pokračování kapitolovky, nápad by byl, ale mám problém s tím, že musím napsat a odeslat nejdříve jednu soutěž :) Pořád mi to nějak nejde, na mě nejspíše moc těké téma ( ,,Jak můžeme dál žít?" vyhlašuje Památník Terezín). Je těžké se vždý do lidského utrpení, ale pokusím se o to :)

Dnes byl posun času, co?
Jsem z toho úplně praštěná, unavená... prostě celá vedle.

Včera jsem byla s kámoškou poprvé po zimě na kolečkových bruslích xD
Kámoška fotila, tak až se fotky dostanou ke mně, budou tady :)

A ještě jeden problém...
Je sice až za dlouho, ale už teď mě trápí :(
Moje učitelka na děják ví, že ráda píšu a chce toho využít. A to tak, že v květnu jde celý druhý stupeň do kina. Bude to asi souviset s druhou světovou válkou...
To by bylo všechno v pohodě, až na to, že ona mi k tomu dá podklady a já musím něco zpracovat, poté vystoupit na podium a přečíst to...
Zdándlivě jednoduché, ovšem né pro mě! :(
Já zrudnu i když se ve třídě přihlásím, natož něco číst na podiu! :(
Netuším, jak si s tím poradím :(

A teď PROSBA!
Prosím, hlásněte TADY pro MĚ - Alece Volturiho! Je další kolo SOVN :) Děkuji vám!

Vaše zmatená Alison

Nezapomeň na mě

22. března 2010 v 21:12 | Alison |  Povídky
Předem varuji, že tuto hloupost má šanci pochopit jen ten, kdo viděl film Nezapomeň na mě (viz článek pod tímto). Nezabijte mě prosím, že to sem dávám, vůbec se mi to nepovedlo. Neumím vyjádřit žal. Obdivuji autory, kteří dokáží čtenáře dojmout, což můj případ není. Tak tedy, pokud jste film viděli, pochopíte to, pokud ne, nezrdžujte se s tím :)
Vaše bláznivá Alison
Popisuju zde to, jak Tyler se svou rodinou jede z pohřbu svého bratra Michaela...
Nebe se zatáhlo šedí stejně jako má duše. Dešťové kapičky dopadaly na okenní sklo auta v pravidelném rytmu. Svět plakal spolu se mnou. Moje mysl se utápěla v žalu a ve vzpomínkách, které se mi teď honily hlavou. Draly se na povrch a trhaly mi srdce na maličké kusy, které nebylo možné slepit. Z reproduktorů za mnou se ozývala veselá taneční hudba, která mi rvala uši. Všichni v autě byli zapáleni v konverzaci. Nevěděl jsem, o čem to mluví. Bylo mi to jedno. Copak to nikomu nedošlo? Jsou snad všichni tak slepí? Nebude jim chybět? Větu typu ,,Tohle je život." jsem slyšel tolikrát, že ji už nikdy nedostanu z hlavy. Chtěl jsem ji odsud dostat. Chtěl jsem řvát, chtěl jsem truchlit, chtěl jsem dát světu najevo, jak moc velká tragédie se stala. Světla protijedoucích aut mi oslňovala zrak a odkrývala zarudlé oči, které byly dosud skryty barvou noci. Společenské sako bylo pomuchlané a promáčené od proudů slz. Bylo kupováno na jinou událost, na veselejší, než byla ta dnešní. Místo tanečních, na které jsem nikdy nevkročil teď posloužilo jako projev žalu.

Remember me v ČR!

22. března 2010 v 15:42 | Alison
Už jste to slyšeli?
Určitě ano!
Do českých kin vtrhl nový film s Robertem Pattinsonem. Z anglického originálu Remember me - Nezapomeň na mě.

Premiéra je 25.3. 2010, ale už můžete navštívit předpremiéry jako já (již od 20.3.) :-p

O čem to je?
Romantický film se současným idolem všech dívek Robertem Pattisonem, který je podle časopisu People jedním z nejvíce sexy mužů planety. Do dívčích srdcí se nesmazatelně zapsal svými rolemi v sáze Stmívání a v Harry Potterovi. Ve filmu "Nezapomeň na mě" hraje rebelujícího mladíka, jenž se zamiluje do dívky v podání Emilie de Ravin (např. seriál Ztraceni). Jejich nečekaná láska musí projít silnou zkouškou způsobenou tragédií v obou rodinách. Role otců ztvárnili James Bond Pierce Brosnan a oscarový Chris Cooper.Můj názor a dojmy?
Olalá! I kdyby tam nehrál Rob (neříkám, že tam nebyl neskutečně sexy), byl by film opravdu skvělý. Tím chci říci, že děj i zápletka filmu byly naprosto úžasné! Čekala jsem popravdě klasický happyend, ten mi byl ale odepřen :( Nebudu vám říkat, jak to dopadlo, ale prozradím vám, že jsem v kině budela tak, jako ještě při žádném jiném filmu! (Ani při Titaniku!) A to jsem si myslela, že mě jen tak něco nerozbrečí... Motivovalo mě to i napsat pár řádek. Ale je to strašná blbost, zjistila jsem, že vůbec neumím vyjádřit slutek a žal :( Posuďte sami, ale prosím nezabijte mě. Není to nic moc, ale když jsme se v deset hodin vrátila z kina, musela jsem prostě něco napsat. Předem varuji, že mé řádky asi nepochopí ten, kdo film dosud neviděl, ale kdo chce přečíst, může :)

remember me

Další eclipse!

20. března 2010 v 19:17 | Alison |  My diary
Tentkrát se můžete podívat na něco z natáčení! :)
Celičkých 7 minut!
Dostala jsem nápad na jednorázovku! (upíři tam budou také)
Jdu toho využít, než mě múza zase opustí...


Svět se zbláznil, držme se...

19. března 2010 v 21:00 | Alison |  My diary
Severozápadu USA hrozí zemětřesení tisíckrát silnější než na Haiti

Po ničivých zemětřeseních na Haiti a pak hlavně v Chile se američtí seismologové bojí, že nyní je na řadě severozápad USA. S napětím proto monitorují zlom Cascadia, který probíhá v blízkosti velkých měst jako je Seattle, Vancouver a Portland. Počítačové modely ukazují, že v Seattlu by silnější zemětřesení způsobilo značné škody.

Zlom Cascadia patří podle serveru DiscoveryNews k nejnebezpečnějším a zároveň nejsledovanějším zlomům na světě. A navíc je neustále v pohybu, každých 15 měsíců se objeví malý otřes, což seismologové přirovnávají "pohledu na zvedání a klesání hřbetu ve spánku poklidně oddechujícího draka". A je čeho se bát.
Ministerstvo dopravy státu Washington si nechalo zpracovat počítačovou simulaci pro následky sedmistupňových otřesů v Seattlu. Pobřežní víceúrovňová dálnice a doky by dopadly opravdu špatně.
Ovšem vědci se obávají, že zlom je schopen spustit zemětřesení přesahující 9,0 na Richterově stupnici, které je tisíckrát silnější než 7,0, uvádí server. V takovém případě by byly zborcené doky a pobřežní komunikace pro více než dvouapůlmiliónové město (celou městskou oblast obývají přes 4 milióny lidí) tím nejmenším problémem.
Každý otřes na zlomu mezi zemskými deskami v hloubce kolem 40 kilometrů zvyšuje napětí a šíří ho v řetězové reakci podél celé linie a roztahuje zlom dále na sever. Zlom však blíže k povrchu zůstává uzavřený a geologové se obávají, že se tak hromadí napětí, které se nakonec může stát zdrojem silných otřesů.Ach nééé!!!

diplom

16. března 2010 v 18:36 | Alison
hb bvvdfcx ed

Hrádek nad Nisou nevídaný objev! Upírka?!

16. března 2010 v 17:44 | Alison
Hrobka upírky?
Za hřbitovní zdí u kostela odkryli hrob s mrtvolou ženy, kterou podle způsobu pohřbení lidé tehdy považovali za upírku nebo čarodějnici.

Pokud nález potvrdí i odborné expertizy, půjde o nejstaršího nalezeného upíra v Čechách.

Unikátní nález objevili archeologové přesně v místech, kde se chystala rekonstrukce kanalizace. Kostra ženy je nezvykle zachovalá. Přímo u levého lokte horní končetiny našli čtyři mince, pražské groše. Zjistili, že žena u hřbitova ležela 700 let.
Ženu pokládají archeologové za upírku nebo čarodějnici. Byla pohřbena obličejem dolů, ne jako běžní křesťané. A mají i teorii, proč ženu pokládali za upírku. Na tehdejší dobu byla totiž při svých zhruba 170 cm nezvykle vysoká.

Pokud expertízy potvrdí stáří kostry, bude to důkaz o osídlení Hrádku už v období Přemysla Otakara II. Pro ženu nebo její odlitek už radnice chystá vitrínu v novém muzeu.
zuby