Recenze - Od snu ke slávě aneb Stephenie Meyerová dobývá upíří svět

10. června 2010 v 21:17 | Alison |  Worďáky
Tuhle recenzi jsem napsala pro DTA - Děskou tiskovou agenturu... možná bude zajímat i vás :o)

Od snu ke slávě aneb Stephenie Meyerová dobývá upíří světkomiks

Upíři? Knižní bestsellery? Fenomén? Ano, určitě už tušíte, že nemluvím o ničem jiném než o sérii knih Stmívání. Tato sága o čtyřech dílech autorky Stephenie Meyerové dobyla knižní trhy, mysl a srdce čtenářů a rozpoutala téměř davové šílenství. Jak ale všechno vzniklo? Kdy se objevil první námět příběhu? Znáte historii městečka Forks, kde se příběh odehrává? (Ano, skutečně existuje!) Že neznáte? Právě pro vás, fanoušky Stmívání, připravilo nakladatelství COOBOO knižní komiks pod názvem Stephenie Meyerová.Životem této celosvětově známé autorky vás provede - jak jinak než - krvelačný upír. Kniha o čtyřiceti stranách je velmi pěkně ilustrovaná, ale celý autorčin život je shrnut na můj vkus až moc stručně. Je zde velmi dobře vylíčeno, jaký byl podnět pro napsání prvního dílu ságy, o dalších třech následujících dílech je jen malá zmínka.

Kniha je doplněna stručnou historií městečka Forks spolu s bohatými ilustracemi. V knize jsou k nalezení i fotografie přímo z městečka, které plně přijalo nový upíří folklor. Nechybí ani zajímavé odkazy na české i světové weby s upíří tématikou.

Knihu rozhodně neocení ti, kteří ságu Stmívání nečetli, nebo alespoň neviděli jeden z filmů. Ovšem pro věrné fanoušky je zajímavým doplněním jejich sbírky. Tento komiks může být za několik let brán jako vzpomínka na upíří šílenství a jako ukázka jednoho pohádkového života snící autorky, která se dostala až na vrchol knižního trhu.

Pavlína Marková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tenny Tenny | Web | 11. června 2010 v 20:00 | Reagovat

Zajímavéé!=)
Jinak,Rowlingová říká,že měla sen a tak začala psát:D
Stejně tak Meyerová mno:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama